KONST / Litografier / Färglitografi 12144521
nr 1214 4521
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 33/260. Motivet: 51x35 cm
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
500 kr
måndag 29 oktober 2018
kl 18:18:51
Stellan Mörner
Läs mer om Stellan Mörner